DENİZ TİCARET ODASI İZMİR ŞUBESİ

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, TOBB Akreditasyon Sertifikası’nı dün Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete’nin elinden aldı

DOĞU AFRİKA’YI HİNT OKYANUSU’NA AÇACAK

Dünya çapında önemli projelere imza atan Yapı Merkezi, Tanzanya’daki standart ray açıklığındaki Demiryolu projesinin Morogoro ve Makutupora kısmının temelini attı.

ATO TÜRKİYE`NİN İLK METRO ARAÇLARINI İNCELEDİ

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye’nin ilk yerli metro aracının üretimine başlayan ATO üyesi Bozankaya’nın Sincan’daki tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Metro araçları hakkında bilgi alan Baran, “Türkiye’nin ilk yerli metro aracının Ankara’da üretilmesi ve bunu yapan firmanın ATO üyesi olması bize gurur veriyor” dedi.

DÜNYA DEMİRYOLU SEKTÖRÜ İZMİR`DE BULUŞACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi, dünyanın 3. büyük demiryolu fuarı olan Eurasia Rail -Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı- Eurasia Rail’e ev sahipliği yapacak. Daha önce Ankara ve İstanbul’da düzenlenen Eurasia Rail, 2019 yılından itibaren Fuar İzmir’in evsahipliğinde gerçekleştirilecek.

İZMİR METROSU FİLOSUNU GÜÇLENDİRİYOR

Tramvay, banliyö ve metro yatırımlarıyla raylı sistemde “3 koldan” atağa kalkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 95 yeni metro vagonuyla filosunu güçlendiriyor.