TORBALI`DA İKİ YAKA BİRLEŞİYOR

25.10.2016 09:32 TORBALI`DA İKİ YAKA BİRLEŞİYOR İZBAN`ın ilçeye ulaşmasıyla toplu ulaşımda yeni bir döneme giren Torbalı`da, İzmir Büyükşehir Belediyesi`nden karayolu trafiğini rahatlatacak bir hamle daha geliyor.

TCDD ortaklığındaki İZBAN`la Torbalı`yı hızlı ve konforlu ulaşım imkanına kavuşturan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçeye yeni bir taşıt altgeçidi daha kazandırıyor. Tepeköy Mahallesi İsmetpaşa Caddesi üzerinde taşıt üst geçidi, yol ve köprü olarak hazırlanan ancak ilçe halkından gelen yoğun talep üzerine, taşıt altgeçidi olarak revize edilen projede sona gelindi. Değişikliğin ardından 4543 Sokak ile 3677 Sokak kesişimine taşınan proje kapsamındaki fore kazık imalatları, asansör kuleleri, kapalı kesit döşeme, başlık kirişleri ve yaya korkulukları imalatı tamamlandı. Altgeçit içerisindeki prefabrik panel yapımı ise devam ediyor. Asansörlerin montajının ardından Aralık ayı içerisinde asfalt ve çevre düzenlenmesinin tamamlanması ve altgeçidin hizmete açılması planlanıyor.

2 adet yaya asansörünün de bulunacağı, 220 metre uzunluğundaki taşıt altgeçidi yaklaşık 7 milyon TL`ye mal oldu. İlçeyi ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, planlanan üst geçit projesinden vatandaşların talebi üzerine vazgeçildiğini hatırlatarak yapım sürecinin bu nedenle uzadığını söyledi. Başkan Kocaoğlu, altgeçidin hizmete girmesiyle bölgedeki trafik akışının rahatlatacağını dile getirdi. 


Etiketler: izmir - izban - tcdd - torbalı - Aziz Kocaoğlu - İzmir Büyükşehir Belediyesi

Diğer DEMİRYOLU haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 541

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.