YERLİ TRAMVAY HİZMETE GİRİYOR

02.11.2016 08:55 YERLİ TRAMVAY HİZMETE GİRİYOR Geçtiğimiz günlerde raya inen ve test sürüşlerine başlayan yerli tramvayı inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Allah nasip ederse yerli tramvayımız Cumartesi`den itibaren yolcu taşımaya başlıyor" dedi.

Yerli tramvayı tercih ederek hem maliyetleri düşürmeyi hem de isteğe özel üretim yapılmasını sağlamayı hedefleyerek yola çıktıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Ülkemizin son yıllarda gösterdiği yükselişin kaynaklarının en başında yerli üretimler yer alıyor. Bundan 10 yıl öncesine kadar Türkiye`nin tramvay üretebilecek bir ülke haline gelebileceğini tahmin bile edemiyorduk. Şimdi ülkemiz kendi silahını, kendi uçağını, kendi tramvayını üretebilir konuma geldi. Bugün ülkemizin ekonomisinin kalkınmasında önemli rol oynayan bir firmanın ürettiği tramvayı Samsun`a kazandırmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz" dedi. 

CUMARTESİ YOLCU TAŞIYACAK 

Test sürüşü gerçekleştirilen tramvaya vatandaşları da davet ederek birlikte Kılıçdede istasyonundan Tekkeköy`e kadar seyahat eden Başkan Yılmaz`a vatandaşlar yapılan çalışmayla ulaşımın daha konforlu hale geldiğini belirterek teşekkür etti. Başkan Yılmaz yerli tramvayın ilkinin test sürüşlerinin tamamlanmak üzere olduğunu ve Cumartesi gününden itibaren yolcu taşımaya başlayacağını hatırlatarak şu açıklamalarda bulundu; "Tramvayımızın raylarla buluşmasından itibaren test süreçlerine başladık. 5 günlük süreçte gözümüze takılan eksik ve hataları giderdik. Eski tramvaylara kıyasla kendi isteklerimize göre üretim fırsatımız olduğu için konfor ve güvenliği üst seviyeye getirmek için büyük çaba harcadık. SAMULAŞ personelimizin yaptığı araştırmalar kalitenin arttırılmasında büyük katkı sağladı. Kalan 7 tramvayımız da en kısa sürede geliyor. Cumartesi gününden itibaren 22 tramvay ile en kısa sürede de 29 tramvay ile raylı sistem ile ulaşımı daha rahat ve güvenli hale getireceğiz.”


Etiketler: ulaşım - tramvay - Samsun - Yusuf Ziya Yılmaz - yerli üretim - Samsun Büyükşehir Belediyesi

Diğer DEMİRYOLU haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 550

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.