LINDSAY VONN SUDA KANATLANDI

11.05.2016 12:01 LINDSAY VONN SUDA KANATLANDI Kayağın süper yıldızı Lindsey Vonn, America’s Cup şampiyonunun Foiling AC45 katamaranına çıkarak Louis Vuitton America’s Cup World Serisi’nin öncesinde Oracle takımına konuk oldu.

Oracle takımının kaptanı Jimmy Spithill tarafından davet edilen Amerikalı kayakçıNew York Hudson nehrinde Özgürlük Heykeli’nin önünden uçarken “Grinder” olarak görev yaptı.

Kış sporlarının efsane isimlerinden Lindsey Vonn,  yelpazesine yelkeni de ekledi. Louis Vuitton America’s Cup World Serisi’nin öncesinde Oracle takımının Foiling AC45 katamaranında yelkencilik hünerlerini gösterti. Kaptan Jimmy Spithill tarafından tekneye davet edilen VonnNew York Hudson nehrinde Özgürlük Heykeli’nin önünden uçarken“Grinder” olarak görev yaptı. AC45 tekneler 41 deniz miline (70 km/s) varan hızlarda, yani Manhattan caddelerindeki hız sınırından daha hızlı yol alabiliyor.

Oracle takımına konuk olan Lindsey Vonn“Gergindim, çünkü yüzüme gözüme bulaştırmak istemiyordum. Ama rahatladıkça kendimi zorlamak için daha fazla şey yapmaya başladım. Biraz vinç yapma ve kanatları indirme fırsatım oldu. Kanatlar üzerinde suda yükseldiğinizi gözünüzle görebiliyorsunuz. Bu olağanüstü bir deneyim” şeklinde konuşan sekiz kez World Cup Downhill şampiyonu olan Lindsey Vonn, “Çevre kontrolü bakımından yelkencilikle kayak birbirine benziyor. Her iki sporda da rüzgarı, hızı ve yarış sınırlarını analiz ediyorsun. İnsanlar bu adamların gerçek zamanlı olarak ne kadar çok ayarlama yaptığını fark etmiyor olabilir” dedi.

America’s Cup’ı iki defa kazanan SpithillVonn’un etkileyici performansının ardından, “Ekibin bir parçası olmak gerçekten can atıyordu ve onu zorlamamızı istedi. Çok gücü var ve bir kaptan olarak gönül rahatlığıyla ona teknedeki görevleri emanet ettim” dedi. Oracle takımı, 35. America’s Cup’a katılabilmek için puanlar toplamak için New York’ta mücadele  etti. Bermuda aynı zamanda genç yelkencilerin hünerlerini sergileyeceği Red Bull Youth America’s Cup’a da ev sahipliği yapacak.

Red Bull Youth America’s Cup’ta yarışacak genç yelkenciler Red Bull Foiling Generation’ında yapılan seçmeler sonrasında belli olacak.  Red Bull Foiling Generation’ın bir sonraki ayağı 13-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Türkiye Yelken Federasyonunun desteğiyle gerçekleşecek yarışta 16-20 yaş aralığından 32 genç yelkenciAmerika’da ki Dünya Finali için kıyasıya bir mücadele verecek. İstanbul ayağında elemeler 13-14 Mayıs’ta finali ise 15 Mayıs’ta gerçekleşecek.


Etiketler: Lindsey Vonn - Red Bull Youth America’s Cup - Red Bull - New York - İstanbul - özgürlük heykeli

Diğer DÜNYA haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 886

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.