TARIM FUARI`NA MTOSB DAMGA VURDU

23.02.2018 14:24 TARIM FUARI`NA MTOSB DAMGA VURDU Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, 13. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı`nda 12 stant açarak katıldı.

22-25 Şubat tarihleri arasında ziyaret edilebilecek fuara Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nden, Unat Yağ, Yörüksüt, Menta Tarım, Aky Teknoloji, Sena Gıda, Aksun Tarım, Kuyucu Metal, Meysüt, Ardent Plastik, Ulusu Pompa firmalarının yanı sıra, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katılım sağladı.

Fuarların Mersin adına önemine değinen Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, `Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi olarak fuarlara büyük önem veriyoruz. Mersin’deki fuarların devamlılığı sektörel anlamda önemli. Bu yıl da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi fuara yoğun katılım gösterdik. Bundan sonraki fuarlara da MTOSB’de faaliyet gösteren firmalarımız ile destek vereceğiz. Fuarlar sektörlerin gelişim göstermesi adına en önemli çıkış yollarıdır. Biz MTOSB çatısı altında bulunan firmalarımızın yurtiçindeki fuarlara katılım göstermelerini teşvik ettiğimiz gibi, yurtdışındaki fuarlarda da MTOSB adına açtığımız stantlarda firmalarımızın ürünlerini sergilemelerini sağlıyoruz. Fuarların öneminin bilinciyle hareket ediyoruz` dedi.

ÖĞRENCİLER FUAR DENEYİMİ KAZANIYOR

MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adına açılan stantta öğrencilerin fuar deneyimi kazandığını belirten Başkan Tekli, `Biz üreten bir OSB olduğumuz kadar eğiten bir OSB olmaktan gurur duyuyoruz. Şu an MTOSB içerisinde faaliyet gösteren MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde 630 öğrencimiz eğitim görüyor. Bu yıl da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Gıda Bölümü öğrencilerimizin fuara katılarak fuar deneyimlerini arttırmalarını sağladık. Fuarların ne kadar önemli olduğunu öğrencilerimize şimdiden öğretiyoruz. İş hayatına atıldıklarında fuarlara yabancı kalmamaları için mücadele ediyoruz. Bu arada sanayicilerimiz deneyimlerini fuara katılan öğrencilerimiz ile paylaştılar` dedi.

MTOSB`nin açtığı stant başta Mersin Valisi Ali İhsan Su olmak üzere, fuarı ziyaret edenlerden büyük ilgi gördü.


Etiketler: mtso - mersin - tarsus - tarım - Organize Sanayi Bölgesi - gıda ve hayvancılık

Diğer DÜNYA haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 622

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.