Temizlikte Kazanan Kärcher Oldu!

25.01.2018 10:01 Temizlikte Kazanan Kärcher Oldu! Dünyanın en zor yarışlarından biri olarak görülen ve 6 Ocak 2018’de Peru’da başlayan Dakar Rallisi, 14 günün ardından sona erdi.

Peru, Bolivya ve Arjantin’i kapsayan zorlu Dakar Rallisi, heyecan dolu 14 günün ardından sona erdi. Dakar Rallisi’nin yedinci kez araç temizlik sponsoru olan Alman temizlik devi Kärcher, üstün temizlik teknolojisiyle yarış boyunca 2.000 aracı yıkadı. Dakar Rallisi’nde mücadele eden araçları su geri kazanım sistemine sahip yıkama merkezlerinde temizleyen Kärcher, yarış boyunca yüzde 80 su tasarrufu sağladı.

Arjantin ve Peru’da İki Temizlik Merkezi Kuruldu

Kärcher 9 bin km sürecek zorlu yarışta araçların temizliğini etkili, verimli ve hızlı bir şekilde sağlayabilmek için biri Pisco (Peru) ve diğeri Chilecito (Arjantin) olmak üzere iki temizlik merkezi kurdu. Kärcher’in temizlik merkezlerinde bulunan su geri kazanım sistemleri, atık suyu filtreleyerek yeniden kullanılmasını sağladı. Böylece yarış boyunca yüzde 80’e varan su tasarrufu yapılmış oldu.

Temizlik merkezlerinin su veya elektrik bağlantısı olmadan tamamen özerk bir şekilde çalışabildiğini belirten Kärcher Güney Amerika Böle Başkanı Juan Cruz Dato;

“Temizlik çözümlerinde öncü bir firma olarak, son altı yıldır hep yaptığımız gibi çevre dostu sistemlerimiz ve ekipmanlarımızla Dakar Rallisi’ne katıldık. Araçları tamamen temizleyen ve suyu filtreleyip yeniden kullanan sistemimiz en sert ve zorlu koşullarda bile verimli çalışabilmek için tasarlandı.” diye konuştu.

Kärcher ayrıca motosiklet kategorisinde yarışan X-Raid takımından Sam Sunderland ve KTM’den Matthias Walkner’a da sponsorluk yaptı. KTM takımından Matthias Walkner, motosiklet kategorisinde 17. zaferini getirdi.


Etiketler: arjantin - Peru - Dakar - Dakar Rallisi - haber - güncel - dünya

Diğer DÜNYA haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 960

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.