İZMİR ALAYBEY TERSANESİ’NİN ÖNÜ AÇILDI

Geçen hafta sonu yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile Türkiye’deki askeri fabrikaların ve tersanelerin bünyesinde toplanacağı Askeri Fabrika ve Tersane İşletme Anonim Şirketi kurulması, İzmir Alaybey Tersanesi’nin denizcilik sektörünün hizmetinde daha etkin faaliyet göstermesinin de önü açıldı.

ULAŞTIRMA BAKANI ATO`YU ZİYARET ETTİ

157 bin üyeli Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) komite ve komisyonlarının Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile ilgili olarak gündemlerinde bulunan karar, konu, görüş ve önerileri ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Bakan tarafından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a sunuldu.

DENİZLERDE TÜRK BAYRAĞINI DAHA YUKARI ÇEKECEĞİZ

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Türk denizcileri olarak 2018 yılına ve geleceğe ümitle baktıklarını belirterek, “Ülkemiz yoksa biz de yokuz. Bu bilinçle 2018’de ülkemiz için daha fazla çalışacağız. Kuzeyde Ayvalık’tan güneye Didim’e kadar uzanan sorumluluk sahamızda deniz ticaretinde, deniz taşımacılığında, deniz turizminde Türk bayrağını daha yukarı çekeceğiz” dedi.

TURİZM SEKTÖRÜNÜ TETİKLEYEN EN ÖNEMLİ UNSUR E-TİCARET

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de alışveriş yapma alışkanlıkları dijital dönüşümden etkileniyor. Dijitalin yükselişi ile beraber otelcilik sektöründe de dijital kanallarla yapılan satışlar artış gösteriyor.

DENİZE ATILAN ÇÖPLER KARADAN TOPLANDI

17.12.2017 tarihinde etkili olan ve gün boyunca etkisini sürdüren lodosun ardından Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sahil boyunca temizlik yaptı.