MSC CRUISES SON ALTI AY İÇİNDE HİZMETE ALDIĞI, İKİNCİ GEMİSİNİ KUTLUYOR

04.12.2017 08:57 MSC CRUISES SON ALTI AY İÇİNDE HİZMETE ALDIĞI,  İKİNCİ GEMİSİNİ KUTLUYOR MSC Cruises, İtalya’nın Monfalcone limanında yer alan, Fincantieri tersanesinden 2017’de hizmete giren ikinci gemisi MSC Seaside’ın, liman çıkışını gerçekleştirdi.

Geminin limandan çıkış töreni esnasında imzalanan anlaşmaya göre, MSC Cruises ve Fincantieri Seaside sınıfı 2 yeni Seaside EVO gemisini müjdeledi. 10.5 Milyar Euro’luk yatırımlar kapsamında toplam 12 geminin 2026’ya kadar hizmete girmesi bekleniyor. ,Geminin limandan çıkış töreni, İtalya Cumhuriyeti’nin başkanı Sergio Mattarella, Altyapı ve Ulaşım bakanı olan Graziano Delrio ve diğer yerel otoritelerin katılımı ile gerçekleştirildi.

MSC Cruises Yönetim Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago geminin limandan çıkış töreninde yaptığı konuşmada : “MSC Seaside geçmişimiz ve geleceğimiz için önemli bir kilometre taşı olarak hizmete girdi. Aynı zamanda Cruise sektörü için de son derece önem arz eden bir gemi. MSC Seaside turizm sektörününün yenilikçi bir ürünü olarak, 5 yeni prototip gemimizin ilki. Seaside sınıfı gemilerimiz, misafirlerimize denize daha yakın bir Cruise deneyimi yaşatmak üzere, tamamen misafir memnuniyeti odaklı teknolojilerle donatılarak geliştirildi.

Bay Vago “2017 yılının sonlarına yaklaştığımız bu dönemde, 2017’de eşi benzeri olmayan bir büyüme yaşadığımızı belirtmeliyim. Son altı ay içinde 2 gemimiz hizmete girmiş olup, yatırım planlarımız çerçevesinde 2 yeni Seaside EVO gemisi için de anlaşma imzalanmıştır. 2017 ve 2020 yılları arasında toplam 6 gemimiz hizmete girecek iken, 2026 yılına kadar her sene en az bir gemimizin hizmete gireceğini de belirtmek isterim. ” şeklinde sözlerini tamamladı.


Etiketler: MSC Cruises - Fincantieri Seaside - İtalya - haber - denizcilik - dünya

Diğer GÜNCEL haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 296

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.