AIRPRENEURS PROGRAMI İZMİR`DE

08.04.2017 10:59 AIRPRENEURS PROGRAMI İZMİR`DE Türkiye Girişimcilik Vakfı ve Boeing iş birliğiyle yürütülen Airpreneurs programının beşinci ayağı İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ile birlikte yürütüldü.

Havacılık ve uzay sektörünün lideri Boeing, Türkiye Girişimcilik Vakfı ile birlikte üniversite öğrencilerine yeni bir fırsat sunuyor. Gençleri havacılık alanında daha girişimci kılmak ve bu alanda yeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamak amacıyla geliştirilen ve lansmanı Ankara Bilkent Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Airpreneurs” programının beşinci ayağı Dokuz Eylül Üniversitesi ve Katip Çelebi Üniversitesi ile birlikte İzmir’de gerçekleştirildi.

Program önümüzdeki aylarda Elazığ Fırat Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi olmak üzere 2 ayrı üniversite ile birlikte gerçekleştirilecek. 

Program, “hackathon” olarak adlandırılan yuvarlak masa workshoplarıyla yeni fikirlere ilham olacak, öğrencilerin fikirlerini yarıştırabilecekleri her branştan öğrenciler için hazırlanmıştır. Program sonunda iki kişi, konferanslar ve havacılık alanındaki yatırımcılarla bir araya gelme imkanı tanıyan aynı zamanda da kapsamlı bir iş ağı olan Startup İstanbul ve Startup Turkey’e katılma hakkı kazanacak.


Etiketler: Boeing - TGV - havacılık - Ankara - İzmir - Elazığ - İstanbul - haber - güncel

Diğer HAVAYOLU haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 744

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.