DMS VE DOĞUŞ OTOMOTİV, SAS ANALİTİK ÇÖZÜMLERİYLE

Doğuş Müşteri Sistemleri ve Doğuş Otomotiv, periyodik araç bakımı için yetkili servislerini kullanmayan müşterilerin geri kazanılması amacıyla hayata geçirdiği “Satış Sonrası Müşteri Bağlılığı” projesi sayesinde SAS analitik çözümlerini kullanarak, servise geri dönüş oranını yüzde 70’e çıkardı.

OTOMOTİV AR-GE PROJE PAZARI VE TASARIM

Otomotivi “yenilikçi zeka” ile buluşturan tasarım ve girişimciler ödüllendiriliyor

GENÇ MİLLİ KOLOT BELÇİKA`DA PODYUM`DA

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED desteğinde `National Team Turkey` adına ülkemizi ‘Belçika Rotax Max Challenge’ serisinde temsil eden 12 yaşındaki milli sporcumuz Ömer Asaf Kolot, kupanın ikinci yarış için 17-18 Mart tarihlerinde Belçika`nın Mariembourg pistindeydi.

TÜRKİYE`DE SÜRÜCÜLER

Bosch Grubu, Almanya, Fransa, ABD, Japonya, Çin, Brezilya ve Türkiye`deki sürücülerin otonom sürüş hakkındaki görüşlerini öğrenmek amacıyla bir anket çalışması yaptırdı. Türkiye’den de farklı sosyo-ekonomik gruplara mensup 520 sürücünün katıldığı anket, sürücüler arasında otonom sürüşe dair güçlü bir beklenti olduğunu ortaya koydu.

ÇAKARLI ARAÇLAR GÖREV YAZISI

Avrasya Tüneli girişinde, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü’nün içinde bulunduğu çakarlı aracı durduran ve işlem yapan polis memurunun görevden uzaklaştırılması, birçok kişinin tepkisini çekti. Tepkilerini internet üzerinde imza kampanyalarıyla dile getiren birçok kişi polis memurunun görevine iade edilmesini isterken, bir destek de hukukçulardan geldi.