EGE ENDÜSTRİ, EGE BÖLGESİ’NDE 10 SIRA DAHA YÜKSELDİ

13.07.2016 12:38 EGE ENDÜSTRİ, EGE BÖLGESİ’NDE 10 SIRA DAHA YÜKSELDİ Bayraktar Grubu kuruluşlarından Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş. Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) üretimden satışlarına göre 2015 için yaptığı değerlendirmede en büyük ilk 100 firma listesinde 10 basamak birden yükselerek 30’uncu sırada yer aldı.

Global ve Türk otomotiv üreticilerinin dingil, dingil komponentleri ve süspansiyon sistemleri tedarikçisi olan Ege Endüstri ve Tic. A.Ş. Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) açıkladığı “100 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde 10 sıra birden yükselerek 30’uncu sırada yer aldı. 64 farklı sektör arasında, 2015 verilerine göre hazırlanan listede Ege Bölgesi’ni temsil eden ve otomotiv sektöründe 3’üncü olan Ege Endüstri ve Tic. A.Ş. kârlı büyümesini sürdürdü. Ege Endüstri ve Tic. A.Ş., 2014 yılında söz konusu listede 40’ıncı sırada yer alıyordu.

İSO 500’de de Yükselişini Sürdürmüştü

İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” listesinde de 2014 yılında 71 basamak birden yükselen Türk otomotiv yan sanayi sektörünün öncü üreticilerinden Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., hızlı yükselişini 2015’te de devam ettirmiş ve 78 basamak daha çıkarak 318`inci sıraya yerleşmişti. Ege Endüstri, özel sektör şirketleri arasında 309’uncu sırada yer almıştı.

1974 yılında kurulan ve iki ayrı üretim tesisiyle İzmir’de faaliyet gösteren Ege Endüstri, otomotiv sektörü için dingil, dingil parçala ve süspansiyon sistemleri geliştirerek üretiyor.

Ar-Ge Çalışmaları İle Otomotiv Sektörüne Güç Katıyor

Ege Endüstri, başarılı AR-GE çalışmaları, teknoloji ve insan kaynağı yatırımları, yüksek üretim kapasite kullanımı ile sektördeki yerini kararlı bir şekilde güçlendiriyor. Başarılı Ar-Ge projeleri sonucunda elde edilmiş Ege Endüstri’ye ait tesciller sadece Türkiye değil firmanın iş yaptığı diğer ülkelerde de yürütülüyor.
Etiketler: Bayraktar - İSO - Ege Endüstri - Ege Bölgesi - Otomotiv - arge

Diğer LOJİSTİK haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 595

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.