• Ana Sayfa
  • »
  • Türkiye ve Dünyadan Genel Haberler

MEGAN FOX TROYA’DA

2018’in uluslararası ölçekte Troya Yılı ilan edilmesiyle birlikte Çanakkale, dünyaca ünlü isimleri ağırlamaya devam ediyor.

AKDENİZ’İ EN ÇOK TÜRKİYE KİRLETİYOR

Kullandığımız birçok maddenin geri dönüşüm ile tekrar kullanılması hem doğal kaynaklarımızın sürdürülebilirliği hem de ekolojik dengenin korunmasında büyük önem taşıyor.

DOLUDAN ZARAR GÖREN MEZİTLİ ÜRETİCİLERİ

Geçtiğimiz günlerde şeftali, kiraz, erik, zeytin üreticiliğinin yoğun olarak yapıldığı Mezitli ilçesine bağlı Tepeköy, Demirışık, Pelitkoyağı, Takanlı, Çevlik gibi mahalleleri, yaşanan dolu felaketi nedeniyle büyük zarara uğradı.Mazot, gübre, tohum, yem gibi tarımsal girdilerin yüksekliği nedeniyle zor durumda olan üreticilerin büyük bir bölümü de sigortadan yararlanamadı. Yararlananlar ise sigortanın kısmi ödeme yapmasından şikâyet ediyorlar.v

AK PARTİ YENİŞEHİR`DEN MERSİN GİAD`A ZİYARET

AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan ve AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Bekir Topçu ve yönetim kurulu üyeleri Mersin Girişimci İş Adamları Derneği (Mersin GİAD)’ı ziyaret etti.

TÜRKİYE`DE ÜÇ BUÇUK MİLYON SURİYELİ YAŞIYOR

2018 yılı Haziran ayı itibarıyla Türkiye’de geçici koruma kapsamıyla 3 milyon 583 bin 434 Suriyeli sığınmacı bulunurken, Suriyeli sığınmacıların en fazla yaşadığı il İstanbul olarak belirlendi.