DİGİTAL PLANET, ÇALIŞKAN KADIN ORANIYLA DİKKAT ÇEKİYOR

07.03.2018 15:18  DİGİTAL PLANET, ÇALIŞKAN KADIN ORANIYLA DİKKAT ÇEKİYOR 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün yaklaşmasıyla beraber en çok bahsi geçen konulardan biri de çalışan kadın oranının sektörlerdeki ve şirketlerde azlığı. TUBİSAD’ın 2017 yılında yayınladığı “2016 Pazar Verileri Raporu”na göre, bilişim sektöründeki çalışan kadın oranı %28 olarak belirtiliyor.

Bilişim sektörünün bir parçası olan, özellikle yazılımda kilit oyuncu rolü üstlenen Digital Planet, bu oranın kendilerinde %45 seviyelerinde olduğunu paylaşıyor. Bu rakam, şirket içinde çalışan kadın ve erkek oranının neredeyse yarı yarıya olduğunu gösteriyor.

Bizim için değerli olan tamamen bilgi ve tecrübe diyen Digital Planet CEO’su Şerif Beykoz, “Çalışan kadın ve erkek oranımızın yarı yarıya olması, tamamen bilgi ve tecrübe odaklı ilerlememizin bir sonucu olarak değerlendirilmeli. Kendi sektörümüz genelinde, işe alımlarda kadın başvurularının sayısının oldukça fazla olduğunu gözlemliyoruz. Hiçbir alanda hiçbir ayrım olmadan, birlikte bir güç olabildiğimiz sürece asıl başarının yakalanacağına inanıyor; tüm çalışma alanlarımızda fırsat eşitliği sağlamaya çalışıyoruz” dedi.


Etiketler: Çalışan kadın - digital Planet -CEO - Şerif Beykoz -

Diğer Türkiye ve Dünyadan Genel Haberler haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 183

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.