BODRUM FRANSIZLARIN GÖZDESİ

Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) 25-28 Eylül 2018 tarihleri arasında Fransa`da düzenlenen Paris IFTM Top Resa uluslararası turizm fuarına katıldı.

DİVAN BODRUM YENİLENEN YÜZÜYLE

Ege kıyılarından aldığı ilhamla yorumlanan yeni tarzıyla yaza merhaba diyen Divan Bodrum, eşsiz konumu, masmavi sahili, yaşattığı butik otel şıklığı ve konforuyla misafirlerine şehrin lükslerini geride bıraktıkları bir tatil vadediyor. Yaz tatilinin yanı sıra düğün ve özel organizasyonlara ev sahipliği yapacak olan Divan Bodrum, misafirlerine otel dışında da Divan kalitesini deneyimleme imkanı sunuyor.

RAMAZAN AYI GELDİ, SAHİLLER BOŞALDI

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte dünyaca ünlü Bodrum sahilleri yabancı turistlere kaldı.

“İSTANBUL`DA DENİZ SEFASI”

Pera Müzesi, İstanbul kent tarihinin sosyokültürel yapısına plaj kavramı üzerinden ışık tutan “İstanbul’da Deniz Sefası” sergisi kamusal programları kapsamında, iki sergi turu gerçekleştiriyor. Sanatseverler bu turlarda, serginin hikâyesini küratör Prof. Dr. Zafer Toprak’tan dinleme ve sergiyi birlikte gezme imkânı buluyor.

‘KRUVAZİYER TURİZMİNİ ARTIŞ DÖNEMİNE HAZIRLADIK’

Türkiye’de Kuşadası, Bodrum ve Antalya limanlarının işletmecisi ve dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding CEO’su Emre Sayın, “Türkiye’nin kruvaziyer gemilerinin rotasına tekrar girmesi için ciddi çalışmalar yürüttük. Sektörün iki büyük kruvaziyer gemi operatörü Kuşadası’na 2019’da dönmeyi planlıyor. Bu sayılar daha da artacak” dedi.